Hivatalos‎ > ‎Intézmények‎ > ‎Általános iskola‎ > ‎

Tanórán kívüli foglalkozások

2019/2020

Alsós iskola szakkörök: 

Tanár neve

Szakkör neve és korosztály

Időpont

hely

     
Gáborné Puskás JuliannaKarolina tanoda
3-4. osztályosoknak
szerdánként 16-17:30a 3. A osztály tanterme (2. em. 23.).

 

 Tóth Alexandra Természettudományos szakkör
3. és 4. osztályosok
 keddenként 15.15-től 16-ig
 Zsováné Palotai Gabriella matematika szakkör 4. évfolyamszerda 15.00-16.30 
 Ráczné Bálint HajnalkaBábkészítés, bábmozgatás szakkör  Babóca Bábcsoport. 2.évfolyamnak csütörtökön 15.30-17.00 
 Borbás Gáborné Az első foglalkozás időpontja szeptember 19. /Jelentkezési lap a saját tanítótól kérhető

 1.osztályosoknak "Logikai játékok" szakkör csütörtökönként 16:00-17:00-ig 18-as teremben (1.b)
 Borbás Gáborné
Az első foglalkozás időpontja: szeptember 16. /Jelentkezési lap a saját tanítótól kérhető

 3. évfolyamos tanulóknak "Kis matematikusok" szakkör hétfőnként 15:30-17:00-ig A helyszín még alakulóban, a szakköri tagok értesítve lesznek.
 Magos Gábor


 2.osztályosok Matematika szakkör "MAT"szakkör  csütörtök délután 15-15.45-ig Rajzteremben lesz.19-én indul
  Véha Tímea, kerámia tanár (karolinás szülő)
vehatimea@gmail.com, 30/644-36-02

  Kerámia szakkör  CSÜTÖRTÖK 15:00-16:30
1. foglalkozás: szeptember 19.
 Alagsori technika terem


 Felsős iskolai szakkörök: 

Tanár neve

Szakkör neve és korosztály

Időpont

hely


Tóth Károlyné
Bencsik Róbert

Budai Zsuzsanna

Tráserné Horváth Annamária

Bányai Judit

Tehetségfelismerő szakkör

(3 nyelvű kísérletező szakkör, Természettudományos, Biológia   Informatika)

5-6. évfolyam

szerdánként 15.00-16.30

Eötvös, kémia terem, informatika terem

Bánné Dely Zsófia
német szakkör(8. évfolyam, 1.nyelv, tehetséggondozó)
német szakkör2 (10. évfolyam, 1. nyelv, tehetséggondozó)
csüt. 7. óra 


csüt. 8. óra 

Falcione Sarolta


Grafika 

féléves díja: 5000 Ft

szerda 14.30-16.00Rajz terem
indul szept. 11.-én


Lázár Tamás       


énekkar
Kedd 14.00-15.00 
Karolina Kiskórus (5-6.évf)
Kedd 15.00-16.00 Karolina Vegyeskar
Kedd 16:00-17.00 Karolina Leánykar

Videós terem

Tarczal - Márta Edit

LEGO ROBOT 5.-8. évfolyam

hétfő 14:30- 16:00-

Informatika termek

  Csanádi Anikó

 Kilencedikes matek szakkör hétfőn 3-tól fél 5-ig 
 Varga M. Dominka  fizika szakkör kéthetente csütörtök 15:00-16:00  
 Véha Tímea, kerámia tanár (karolinás szülő)
vehatimea@gmail.com, 30/644-36-02



 Kerámia szakkör CSÜTÖRTÖK 15:00-16:30
1. foglalkozás: szeptember 19.
 Alagsori technika terem
 
Bányai Judit


kémia versenyfelkészítő és kísérletező szakkör Péntek 0. óra
Páratlan héten a 7. évfolyamnak, páros héten a 8. évfolyamnak. 
 
 
Bányai Judit


 Pénzügyi szakkör csak felsősöknek hirdetem meg az idén. Októbertől indul a versenykiírás napjától. Időpontja és helye változó: versenyzőkkel külön egyeztetés alapján 
 Horváth Tibor


 matematika szakkör 5.A-nak szerda 6.óra
7-8.A-nak szerda 7.óra
 

INPP fejlesztő torna alsósoknak
Az INPP célja a tanulási, viselkedési és mozgáskoordinációs problémák széles skálájának hátterében lévő fizikai tényezők azonosítása, egy kifejezetten erre a célra kidolgozott vizsgálati rendszer által.
Hisszük, hogy a primitív reflexek indokolatlan fennmaradásából, azaz az időbeni le nem épüléséből adódó tanulási, magatartási, mozgási nehézségeket konkrét tantárgyi gyakorlással nem lehet korrigálni.   
Az INPP torna célja e problémák megsegítése, egy speciálisan kifejlesztett, kronológiai sorrendben haladó, ”Reflex-korrekciós mozgásprogram” során, vagyis segítsünk az agynak az újraszerveződésben a mozgás által.
Lényege: a mindennapos precíz gyakorlás  – iskolai keretet között, nagyon apró lépésekben a tudatos mozgás elemeinek újbóli felépítésével. Az ismétlődő rövid mozgásimpulzusok új idegi összeköttetéseket építenek ki. Az így elért összehangolt mozgások jóval mélyebben integrálódnak.
Ezért kezdtük el az INPP torna beépítését 2016-tól kezdve alsó tagozaton, hogy megsegítsük a gyerekeket evvel a mozgásfejlesztéssel, amely kihat a magatartásukra és a tanulásukra is.
Az elmúlt időszakban 16 tanító végezte el a képzést. Eddig egy vegyes és 5 osztályszintű csoport fejezte be a tornát, egy osztályban zajlik, egy másik pedig most kezdi.

Szülői tapasztalatok gyermekük magatartásában, viselkedésében tapasztalt változásokról: Nyitottabb, közlékenyebb, érzékenyebb, élénkebb, kiegyensúlyozottabb, összeszedettebb, türelmesebb, komolyabb, magabiztosabb, jobban tűri a kudarcot, felelősségérzete fejlődik, kitartóbb
Szülői tapasztalatok gyermekük tanulmányával kapcsolatban: 
nagyobb kedvvel és szebben rajzol, írásnál vonalközben jobban tájékozódik, 
szebb írás, könnyebb olvasás, jobb összpontosítás, több türelem tanulás során,  fejben számolásban fejlődött, szorgalmasabb, a feladatokat jobban elvégzi, nem szorong, önszántából ül le tanulni
Szülői tapasztalatok gyermekük mozgásával kapcsolatban: ugrókötelezés minden formája, bohóckodós járásféleség elhagyása, játszótéren magasabb helyekre mászik, de most minden gondolkodás nélkül megy, fociban pontosabb lövés, labdapattogtatás,  nagy mozgásigény
Pedagógusként tapasztaltunk, hogy azoknál a gyerekeknél is megmutatták magukat az akadályozó reflexek, akiknél az iskolai teljesítményük alapján nem is sejtettük, hogy jelen vannak, pláne nem olyan mértékben, ahogyan felszínre kerültek. 
    


Sportkörök 


Hétfő

Kedd

Szerda

Csütörtök

Péntek

Kosárlabda

1-4. évf.  lány

15.00-15.45

Csarnok

Bereczki Lajos -

Foci 5-12. évf.

15.00-15.45

Csarnok


Kosárlabda  1.-4. évf. lány

15.00-15.45

Csarnok

Olasz Csaba

Röplabda

7-12. évf.

15.00-16.30

Csarnok

Bereczki Lajos

Foci

5-12.évf.

15.00-15.45

Csarnok

Blahó Bence

Kosárlabda

3.-4. évf. lány
15.45-17.15

 

5.-8. évf.

17.15-19.00

Csarnok

 

Bereczki Lajos

Foci 1.-2. évf.

15.45-16.30

Csarnok

Blahó Bence

Kosárlabda

3.-4. évf. lány
15.45-17.30

 

9.-12. évf.

17.30-18.00

Csarnok

 

Bereczki Lajos -

Kosárlabda 1.-4. évf.

fiú

16.30-18.00

Csarnok

Bereczki Lajos

Foci

1-2.évf. 

15.45-16.30

Csarnok

Bereczki Lajos-

Kosárlabda  1-4. évf. fiú

16.00-17.30

Nagytornaterem

Bereczki Lajos

Foci 3.-4. évf.

16.30-17.15

Csarnok

 


Néptánc -

5.-12.évf.

15.00-16.30

Nagy tornaterem

Blahó Bence
Kosárlabda lány

3.-4. évfolyam

Nagy tornaterem

Bereczki Lajos

Foci

3-4.évf. 

16.30-17.15

Csarnok

Rusz Alajos

Küzdősport -

 7-12. évf.

Jiu-jitsu

17.30-19.30

Nagytornaterem

Korom Tamás -Röplabda -

7.-12. évf.

17.15-19.00

Csarnok


László Anita

Ritmikus gimnasztika

16.00-17.30

Nagy tornaterem

Bereczki Lajos

Foci lány


17.15-18.00

Csarnok

Gellén Kunos Margit

Asszonytorna

16.15-17.15

Tánc terem

László Anita

Ritmikus gimnasztika

15.45-17.15

Nagy tornaterem

Rusz Alajos

Küzdősport -

Jiu-jitsu

18.00-19.30

Nagy tornaterem


László Anita

Ritmikus gimnasztika

16.00-17.30

Nagy tornaterem

 

Bereczki Lajos
Lányfoci

7-12. évf.

17.45-18.00

Nagy tornaterem

 



 Rusz Alajos

Küzdősport -

Jiu-jitsu

 

17.30-19.30

 


Gyógytestnevelés azoknak, akiknek az orvosi besorolása indokolja, kötelező valamelyiken részt venni.

15.00-15,45

15.45-16.30

16.30-17.15

Tánc terem


Olasz Csaba

Asztalitenisz -

7.-12.évf.

15.00-16.30

Tánc terem


Gyógytestnevelés azoknak, akiknek az orvosi besorolása indokolja, kötelező valamelyiken részt venni.

15.00-15,45

15.45-16.30

16.30-17.15

Tánc terem

 

 




Általános iskola hírei

  • Bolyai Természettudományi Csapatverseny Bolyai Természettudományi Csapatversenyen a 4. évfolyamos gyermekeink igen szép eredményeket értek el és nagyon előkelő helyeken végeztek a versenyen. 2. helyen végzett 140 ponttal a Vagyiselső Okosdelfinek csapat 4 tagja ...
    Létrehozta: Mária Kisvárdainé Dusa, 2020. márc. 9. 1:46
  • Zrínyi Ilona Matematikaverseny A Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulóján Csupor Illés 3.A  13. helyezést ért el, Kiss Péter a 3.c-ből 9. helyezést ért el.Az iskolák közti (szoros) versenyben a ...
    Létrehozta: Mária Kisvárdainé Dusa, 2020. márc. 9. 1:41
  • Talamba koncert 2020. január 29-én a Talamba Ütőegyüttes lépett fel a Karolinában, a Filharmónia Magyarország szervezésében.A hangszerbemutatóval egybekötött hangversenyen közel 500 Karolinás iskolás vett részt a Szent György teremben.A ...
    Létrehozta: Gábor Szélpál, 2020. febr. 4. 3:11
  • TEREMTÉSVÉDELMI VETÉLKEDŐ, 2020. Iskolánk és a CSERMELY Környezetvédelmi Egyesület első alkalommal hirdeti meg közösen az iskolanővéri iskolák diákjai számára 3 kategóriában (3-4. o.; 5-6. o.; 7-8. o.) a teremtésvédelmi vetélkedősorozatát ...
    Létrehozta: Mária Kisvárdainé Dusa, 2020. febr. 26. 4:39
  • Szülők - nevelők találkozója Gábor Szélpál, 2019. nov. 13. 12:16   [ frissítve: 2019. nov. 14. 10:31, felhasználó: Mária Kisvárdainé Dusa ]Szülők-nevelők találkozója2020.02.22 szombat, 18.00Részletek a plakáton.
    Létrehozta: Mária Kisvárdainé Dusa, 2020. jan. 23. 22:38
1 - 5 bejegyzés látható (összesen 71 van). További elemek »

Aloldalak (22): Az összes megtekintése